atgal
Kovos už naujagimių gyvybes metraštyje – jaudinančios istorijos
2015-05-25

Vaikų ligoninės Neonatologijos centrui – jau 25 metai. Šios sukakties paminėjimo šventėje dalyvavęs centro vadovas dr. Arūnas Liubšys ir prof. Nijolė Drazdienė džiaugėsi matydami buvusius centro pacientus, kurie yra sveiki ir laimingi. Visų jų istorijos skirtingos, tačiau jas vienija svarbiausias dalykas – išsaugota vaikų gyvybė.

„Mes daug dalykų suvokėm per tuos 25 metus, mūsų požiūris į daugelį dalykų pasikeitė. Suvokėm, kad ne tik gera įranga, aparatūra, medikamentai yra labai svarbūs. Taip pat yra kiti dalykai, kurie yra ne mažiau svarbūs: tokie paprasti dalykai kaip maistas, šiluma ir meilė“, – sakė Neonatologijos centro direktorius prof. Arūnas Liubšys.

Kristina ir Marius Čiuželiai su Neonatologijos centro specialistais akis į akį susidūrė prieš penkerius metus. „Neonatologijos centras švenčia 25-metį, o mūsų šeima švenčia savo 5-metį“, – šypsojosi moteris.

Lygiai prieš penkerius metus kartu su dukrele iš ligoninės išvažiavę tėvai nusprendė nelikti abejingi ir savo iniciatyva įkūrė savo vardo paramos ir labdaros fondą. „Šio fondo parama skiriama slaugos sričiai ir pacientams, kurie turi potrauminių, pogimdyminių, senatvinių ar neįgalumo problemų. Žmonės, kurie savarankiškai negali pasirūpinti savimi, yra remiami mūsų fondo“, – pasakojo Kristina Čiuželienė.

Susipažinkite su visu Santaros žiniose paskelbtu straipsniu.