atgal
Trumpa vasario mėnesio veiklos ataskaita
2021-03-02

POKALBIAI „Sidabrinėje linijoje“

> Vasario mėn. kalbėjosi 736 pašnekovų poros (naujas visų laikų mėnesio rekordas!): jos iš viso turėjo 2 185 draugystės pokalbius (vos 5 mažiau nei rekordinį sausį), kurie truko 78 382 min. arba vid 35,9 min. (vėl nauji trukmės rekordai).

> Sulaukėme 1 224 skambučių į 800-ąją liniją, arba +43% v 2020 m. mėnesio vidurkis. Jų rezultatas: užregistravome 142 naujus pašnekovus, iš jų 39 rinkosi reguliarius draugystės pokalbius su bendraminčiais, kitiems suteikėme vienkartinę emocinę ar informacinę pagalbą. Likusi gautų skambučių dalis, tradiciškai, susijusi su esamais pašnekovais: jų pokalbių keitimai, derinimai, pasidžiaugimai.

SAVANORYSTĖ

> Sulaukėme 39 naujų savanorių paraiškų, vis dėlto, bendras aktyvių savanorių skaičius sumažėjo iki 630 (-2): iš jų 504 (+9%) reguliariai bendrauja su pašnekovais, 126 (-25%) – vis dar mokosi, ruošiasi arba jiems ieškomi pašnekovai. Mokymosi procese atsisveikinome su 32 savanoriais (apsigalvojo, pasikeitė aplinkybės, negalėjo skirti tiek laiko, kiek reikia kokybiškam bendravimui), dar 9 baigė savo planuotą savanorystės laiką.

> Vasarį suaktyvinome savanorių įsitraukimą į kitas veiklas: socialinėje medijoje pradėjome SAVAITĖS SAVANORIO rubriką, kur mūsų mielos ir aktyvios komunikacijos srities savanorės kalbina ir visiems pristato kolegas kitus savanorius. Taip labiau pažindami vieni kitus stipriname tarpusavio saitus ir bendrystę.

FINANSAVIMAS

> Iš viso gavome 67 606 Eur jūsų paramos; iš jų:

- 83% sudarė sausį laimėto Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektinio finansavimo konkurso emocinei psichologinei pagalbai telefonu vyresnio amžiaus žmonėms teikti 2021 m. asignavimų dalis už I-ąjį ketvirtį;

- 7% – „Teltonika IoT Group“ parama, leidusi mums nuo kovo išplėsti skambučių centro budėjimo laiką. Nuo šiol šokiadieniais skambučių lauksime 8:00-22:00, savaitgaliais 11:00-19:00. Tikime, kad daugeliui skambinančiųjų tai padės dar greičiau gauti reikiamos pagalbos ar rasti atsakymus į kamuojančius klausimus; 

- 10% – kita fizinių ir juridinių asmenų (tarp kurių „Glass On“, „Kavos draugas“, „Mokymosi mokykla“, „Sapiegos klinika“, „Skaitmeninė rinkodara“, „Vilniaus LIONS moterų klubas“) parama.

> Turėjome labai smagų kelių dienų šėlsmą socialinėje medijoje su Bolt „Paklauskite draugo kaip jis laikosi“ – ne vienas turėjome galimybę priminti apie save seniai nematytiems-negirdėtiems draugams, o Boltas tuos priminimus vertė eurais.

> Karantinas ir verslo ribojimai neapsiėjo be pasekmių: periodiškai kas mėnesį skiriamos paramos apimtys sumažėjo 14%. Motyvuodami sumažėjusiomis pajamomis vieni rėmėjai laikinai sustabdė mokėjimus, kiti – sumažino skiriamą sumą, bet visi be išimties pažadėjo sugrįžti, kai tik vėl leis aplinkybės. Ačiū Jums! Norinčius ir galinčius prisidėti jau dabar kviečiame čia.

> Nepaisant to, to paties rėmėjo pasikartojančios (bet nereguliarios) paramos santykis šiemet išlieka rekordiškai aukštas - net 23,3% (v 18,1% (2020), 14,4% (2019), 15,9% (2018), 11,1% (2017)), t.y. kone 1/4 visų rėmėjų paramą šiemet mums jau skyrė daugiau nei 1 kartą. Į tai mes galime atsakyti tik viena: Jūs – nuostabūs!

> Nuo kovo 1-osios pristatome ir naują galimybę paremti mūsų veiklą bei padovanoti senoliams pokalbį: dabar galite tai padaryti ir paskambinę ar siųsdami trumpąją žinutę numeriu 1483 su tekstu „Parama“. Skambučio ar žinutės kaina 5 Eur (parama – 3,75 Eur). Kitą mėnesį pasidalinsime pirmaisiais jūsų paramos rezultatais. 

KITOS NAUJIENOS

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė tapo „Sidabrinės linijos“ globėja. „Noriu padėkoti už Jūsų indėlį ir pagalbą mūsų jautriausiems ir pažeidžiamiausiems. Šis laikas ypatingai sudėtingas mums visiems, bet vyresnio amžiaus žmonės susidūrė su išskirtiniais sunkumais ir didžiausia rizika savo sveikatai. Ir vienatvės, savęs ribojimo jausmas, emocinės sveikatos problemos, deja, natūraliai yra tokių išbandymų palydovai. Todėl „Sidabrinės linijos“ savanorių skiriamas laikas vyresniems žmonėms ne tik labai svarbus, reikalingas, bet ir labai brangus. Dar kartą dėkoju už šį neįkainojamą darbą – padėti, draugauti ir tiesiog pabūti drauge“, – sakė M. Navickienė.

Savo paramą Ministrė išreiškė ir susitikdama bei susipažindama su mūsų savanoriais – jiems tai buvo WOW patirtis.

Ačiū visiems, kurie prie to prisidėjote.