atgal
Užstatyti deimantą
-
2009-12-23

2009 metais kai kurie Lietuvos bankai aktyviai ragino klientus investuoti į brangakmenius ir juvelyriką. Tuo pat metu bankai kai kurių savo klientų, anksčiau pasiskolinusių didžiausią galimą sumą, paprašė papildomo užstato. Bet kokia investicija turi prasmę, jei ją bet kada galima paversti pinigais. Neseniai UAB „Vilniaus energija“ užstatu už skolas priėmė prabangų automobilį „Aston Martin“. O ar bankams Lietuvoje galima pasiūlyti neįprastą užstatą – deimantus, juvelyrikos dirbinius arba meno vertybes? Ar tikrai šie daiktai yra likvidūs?

Izraelyje, vadinamuosiuose deimantų namuose, ponia įsigijusi žiedą su 2 karatų deimantu, jautėsi ne tik pasipuošusi, bet ir, galima sakyti, apsidraudusi finansiškai. „Prireiks, galėsite jį užstatyti bankui“, – mokė ją solidus pardavėjas.

2009 metais kai kuriems bankų klientams kaip tik išaušo tokia diena: dėl pablogėjusios finansinės padėties, apsidrausdami bankai paprašė papildomo užstato. O jeigu bankui priimtino nekilnojamojo ar finansinio neužstatyto turto jau nebėra, tačiau seife ramiai guli kažkada investicijai įsigyti deimantai ir meno vertybės?

2009-ųjų rugsėjį Ūkio banko iniciatyva į Lietuvą buvo atvežta mados namų „Bvlgari“ juvelyrinių dirbinių kolekcija. Tuomet banko atstovai klientams teigė, kad bankas Lietuvos visuomenei pristato išskirtinius juvelyrikos dirbinius kaip vieną iš netradicinių investavimo objektų ir „visame pasaulyje investavimas į tauriuosius metalus ir išskirtinės vertės juvelyriką laikomas viena saugiausių bei ilgaamžiškiausių investavimo priemonių“.

„Deimantai ir meno vertybės Lietuvoje kol kas nėra įstatymiškai traktuojamos kaip užstatymo priemonės, todėl ir mūsų bankas kol kas kaip užstato šių vertybių nepriima“, – „eVersus“ informuoja Ūkio banko Privačiosios bankininkystės departamento direktorė Živilė Geralavičiūtė-Davodov ir paaiškina, kad investavimas į minėtas vertybes – tauriuosius metalus, brangakmenius, meno kūrinius – yra Privačiosios bankininkystės produktas klientams, formuojant jų investicinį portfelį, o ne išduodant paskolas.

Išsamų V.Bagdanavičiūtės straipsnį skaitykite portale eVersus.lt.

Plačiau: eVersus